Rečníci 2022

ĽUDOVÍT ČARAJ - IPA SlovakiaĽUDOVÍT ČARAJManažér údržby, Brose Prievidza
Po skončení Katedry Priemyselnej Robotiky na Strojníckej fakulte STU Košice v Prešove, nastúpil ako samostatný technik/konštruktér. Následne postupne prevzal zodpovednosť za riadenie či už menších tímov, alebo projektov. Po skúsenostiach na viacerých medzinárodných projektoch, prevzal vedenie technického a investičného útvaru. Celú profesijnú kariéru trávil v rôznych technických funkciách, čo ho priviedlo prijať výzvu v novovznikajúcej prevádzke, na vybudovanie a naštartovanie oddelenia údržby. Aktuálne sa zaoberá rozvíjaním oddelenie výrobných technológií a automatizácie.
PAVOL KORBEL - IPA SlovakiaPAVOL KORBELSenior Manager/Maintenance, Mobis Slovakia
Jeho Alma mater sa stala Katedra priemyselného inžinierstva na Strojníckej fakulte Žilinskej univerzity. Pracovné skúsenosti začal nadobúdať v spoločnosti Kinex, Kysucké Nové Mesto na oddelení logistiky. V jeho súčasnom pôsobisku, Hyundai Mobis, pôsobil na viacerých pozíciách. Kolegovia a zákazníci ho poznajú ako procesného inžiniera, manažéra údržby a inžinieringu, manažéra stratégie údržby alebo procesného inžiniera výroby batériových modulov. V súčasnosti sa zameriava na zlepšovanie procesov údržby a zo záľub vyniká najmä judo.
TIBOR MAJERNÍK - IPA SlovakiaTIBOR MAJERNÍKVedúci tímu technológie nástrojov, Boge Elastmetall Slovakia
Po ukončení VŠ začínal ako samostatný konštruktér v automobilke a za vyše 30-ročnú prax prešiel viacerými pozíciami od majstra, technológa, senior procesného inžiniera, R&D manažéra, riaditeľa technickej podpory, manažéra inžinieringu až po vedúceho výroby a údržby, v rôznych odvetviach priemyslu-strojársky, chemický, elektrotechnický, farmaceutický a automobilový. Celý jeho profesný život je spätý s výrobou, či už ako človek, ktorý je súčasťou výrobného teamu, alebo ako súčasť podporného teamu inžinieringu alebo údržby, a to mu pomáha vnímať súvislosti „očami tej druhej strany“. Baví ho práca s ľuďmi s osobným prístupom a empatiou a tiež detailná analytika dát a digitalizácia v duchu obľúbeného citátu od W.E.Deminga: „V Boha veríme, všetci ostatní musia priniesť dáta."
FRANTIŠEK MACEK - IPA SlovakiaFRANTIŠEK MACEKMaintenance Manager, CZUB
Celý svoj profesionálny život sa pohybuje v strojárstve. 7 rokov zastával pozíciu vedúceho celej metalurgickej prevádzky. Tri roky sa zoznamoval s údržbou strojov a zariadení ako technik. Od roku 2014 pracuje ako manažér údržby v Českej zbrojovke s cieľom neustáleho rozvoja a zlepšovania. A že sa je naozaj čím pochváliť. V súkromnou živote patrí k jeho vášňam príroda a bicyklovanie, čo považuje za najlepší prostriedok na odpočinutie si od pracovných problémov. A tých je v každej údržbe naozaj dosť.
JURAJ HROMÁDKA - IPA SlovakiaJURAJ HROMÁDKAHead of Maintenance, Nemak Slovakia
Do spoločnosti Nemak sa dostal hneď po skončení štúdia na Technickej univerzite vo Zvolene. Začínal na oddelení lean ako priemyselný inžinier. Po dvoch rokoch v tejto funkcií a po niekoľkých úspešných projektoch zameraných na zníženie nákladov, zvýšenie dostupnosti zariadení a SMAD na zoraďovaní, sa dostal na pozíciu vedúceho údržby. Jednou z naj záľub je jazda na horskom bicykli po okolitej prírode a samozrejme rodina.
PETER JAŠKA - IPA SlovakiaPETER JAŠKAApplication Engineer , FUCHS OIL CORP. SK
V oblasti tribológie a tribotechniky pracuje viac ako 20 rokov. Zaoberá sa výberom, doporučením a správnou aplikáciou olejov a mazív pre mazanie mobilnej techniky a priemyselných zariadení. Jeho pracovný profil dopĺňajú návrhy technických riešení, optimalizácie mazania či monitorovanie stavu olejov s následným vyhodnotením a nastavením nápravných opatrení. To všetko kompenzuje záľubou v cestovaní, turistike a prácou s drevom.
JAROMÍR PETERKA - IPA SlovakiaJAROMÍR PETERKAMajiteľ spoločnosti, Foxon
Už viac ako 20 rokov sa radí k nadšencom v oblasti priemyselnej automatizácie. Venuje sa priemyselným sieťam PROFIBUS A PROFINET či zberu dát z výrobných technológií a ich ďalšiemu využitiu pri manažérskom rozhodovaní naprieč celým závodom. Pred 16timi rokmi založil firmu FOXON, s ktorou pomáha výrobným firmám v oblasti automatizácie a digitalizácie podniku, vrátane organizácie školení pre zákazníkov.
ALEŠ CHOUTKA - IPA SlovakiaALEŠ CHOUTKAMaintenance Reliability Specialist & Rotating Equipment Performance Development manager, SKF CZ
Od začiatku pôsobenia v SKF sa venuje obchodu, no veľmi rád sa zapája aj do riešenia technických problémov. Prináša mu to mnoho obohacujúcich skúseností, ktoré implementuje späť do obchodu. Súčasťou jeho práce je zároveň rozvoj obchodných modelov a ich realizovanie do rôznych oddelení. Cieľ je jasný - zmysluplnosť pre zákazníkov a pomoc pri zvyšovaní hodnoty pre majiteľov i zamestnancov týchto podnikov. Komunikatívnosť, obľuba diskusií a medziľudských vzťahov v kombinácii s adrenalínom, ho na túto pozíciu jednoznačne predurčujú.
MARTINA JANKOLOVÁ - IPA SlovakiaMARTINA JANKOLOVÁLektor, kouč, IPA Slovakia
Martina má viac ako 23 ročnú prax v manažmente a riadení ľudských zdrojov. Podieľala sa na realizovaní mnohých personálnych auditov, výskumoch kvality ľudských zdrojov a poradenských projektoch. Pôsobí ako senior konzultant v oblasti rozvoja komunikácie, spolupráce, firemnej kultúry a organizácie. Je dlhoročnou lektorkou a koučkou rozvojových manažérskych aktivít. Energiu dobíja na turistických chodníkoch a bežkárskych tratiach.