Rečníci XI. ročníka 

Vladimír Frolek - IPA SlovakiaVladimír FrolekMaintenance manager, Jaguar Land Rover
Vladimír Frolek sa od ukončenia štúdia na Fakulte Elektrotechniky a Informatiky Technickej Univerzity v Košiciach venuje riadeniu údržby v automobilovom priemysle. Má skúsenosti s budovaním tímov údržby a zavádzaním preventívnej/prediktívnej údržby. Aktuálne jeho skúsenosti obohacuje budovanie tímu centralizovanej údržby v spoločnosti Jaguar Land Rover. Vo voľnom čase si rád prečíta dobrú knihu alebo vyberie na turistiku či zaplávať si.
Mário Pečimúth - IPA SlovakiaMário PečimúthMaintenance & Engineering Manager , IAC Group Slovakia, Lozorno
Po ukončení štúdií na Technickej fakulte SPU NITRA a Fakulte podnikového manažmentu EUBA, popri zamestnaní externe študuje aj MBA v Prahe. V spoločnosti IAC Group Slovakia od roku 2015, kde začínal na pozícii procesný inžinier, po predchádzajúcich 10 ročných skúsenostiach v automotive brandži. Okrem kompletného zastrešenia a dohľadu nad rozbehom nových projektov v závode, má za sebou i presťahovanie celého závodu, úspešnú reorganizáciu údržby a inžnieringu, či zavedenie kľúčových ukazovateľov v rámci údržby. Zavedením nových metód v závode Lozorno, dosahuje so svojím tímom nadštandardné výsledky, najmä v oblasti údržby v technických inováciách či zvyšovaním OEE kľúčových výrobných zariadení. Voľný čas trávi najradšej s rodinou a deťmi, ktorým sa vždy snaží ukázať čo najviac pozitívneho v tomto svete.
Václav Šimek - IPA SlovakiaVáclav ŠimekHead of maintenance, Vitesco Technologies
Václav Šimek sa hrdo radí k certifikovaným manažérom údržby, ktorý celý svoj profesný život strávil na údržbe. Začínal na technických pozíciách v oblasti PLC, následne viedol expertný tím technikov údržby, až sa pred 5 rokmi posunul do vedenia údržby celého závodu. Posledných 20 rokov strávil na údržbe v automobilovom priemysle vo firmách Saar Gummi Czech, Siemens VDO, Continental a Vitesco Technologies Czech s.r.o. na pozícii Head of maintenance. V minulosti sa špecializoval na transfery výrob v rámci závodov po celom svete. Je členom predsedníctva Českej spoločnosti pre údržbu.
Ladislav Vlček - IPA SlovakiaLadislav VlčekL.E.A.N Coach TPM, Improve, Vitesco Technologies
Ladislav je certifikovaný audítor TPM pre automotive a svoju kariéru začínal taktiež na údržbe. Postupom času sa však čoraz viac posúval do výroby, kde si vyskúšal takmer všetky pozície až po vedúceho výroby. S reštrukturalizáciou firmy som využil ponuku a zúčastnil sa transferov liniek z celej Európy. Pri tvorbe nového oddelenia LEAN sa chopil šance a stal sa jeho členom, kde pracuje dodnes. Prvé roky na LEAN sa zaoberal optimalizáciou výrob a procesov vo svojej firme, ale aj u ich dodávateľov v rámci celej Európy. Aktuálne už štvrtý rok zavádza metodiku TPM naprieč celým závodom, stará sa o MDC náklady a do konca minulého roku aj o fluid manažment.
Vlastimil Myška - IPA SlovakiaVlastimil MyškaMaintenance Team Leader, Vitesco Technologies
Teamleader údržby, ktorý strávil celý svoj profesijný život na údržbe. Začínal v roku 2003 ako zmenový údržbár, následne sa posunul na pozíciu technika údržby a posledných 7 rokov pracuje ako Teamleader údržby. Počas "údržbárskej" kariéry absolvoval mnoho školení ako Manager údržby expert, TPM expert a mnoho školení technického zamerania. Medzi jeho strategické projekty patrí Údržbárska akadémia a vzdelávanie v údržbe.
Juraj Vaľko - IPA SlovakiaJuraj VaľkoMaintenance coordinator - Vedúci údržby, Constellium Automotive Žilina
Juraj Vaľko sa vo svete údržby pohybuje už 27 rokov. Začínal ako Teamleader údržby v spoločnosti Siemens, kde zodpovedal za zmenu a chod výroby. Neskôr sa na tejto pozícii našiel v spoločnostiach Mobis Slovakia a Hyundam Slovakia. Od roku 2018 pôsobí v spoločnosti Constellium Automotive Žiline ako Vedúci údržby Maintenance coordinator. Vedie sklad ND a oddelenie údržby, podieľa sa na zavádzaní nových technológií, kontrole Plex systému, definovaní TPM, 5S a ND. Vo voľnom čase ho určite stretnete na turistike, bicykli, ale i pod vodou v rámci potápania. Hovorí o seba ako o tímovom hráčovi so schopnosťou rýchlo sa učiť nové veci a implementovať ich do výrobného procesu.
Vladimíra Sarvašová - IPA SlovakiaVladimíra SarvašováKouč, lektor, IPA Slovakia
Vladimíra skúsenosťami a jej talentami vie prinášať zmyselnosť. Ako skúsený líder ich pretavuje do zmysluplného vzdelávania ako lektor, kouč a mentor. Veci jej musia dávať hlavu a pätu, a aj vďaka aj jej ekonomickému vzdelaniu a aj skúsenostiam v tomto obore vie priniesť stratégiu, inovácie a ľudskosť v jednom. Veľmi rada prepája ekonomické výsledky so vzdelávaním. Medzi jej obľúbené témy patrí líderšip (všetky úrovne
Peter Baranec - IPA SlovakiaPeter BaranecKonateľ spoločnosti, TACT
V rámci svojich štúdií sa zameriaval na technické školy a od malička mu bola táto oblasť súdená, keďže vyrastal v strojárskej rodine. V súčasnosti vedie výrobnú a servisnú spoločnosť. Preferuje osobný prístup a jednoduché riešenia problémov. Bez akýchkoľvek problémov zvláda výškové a práce a najbližšie ho čaká výzva v podobe zváračského kurzu TIG.
Peter Demian - IPA SlovakiaPeter DemianKonateľ spoločnosti, Filter Technik Slovakia
Peter Demian je konateľom spoločnosti Filter Technik Slovakia, ktorá bola založená už v roku 2005. Spolu s tímom kolegov sa zaoberajú výrobou a distribúciou filtračných technológií a filtračných elementov pre olej, vzduch a priemyselné kvapaliny. V odbore filtrácia a separácia pôsobí už 28 rokov. Je certifikovaným tribodiagnostikom podľa ČSN EN ISO/IEC 17024 a odborne spôsobilý na autorizáciu zhodnocovania alebo zneškodňovania odpadových olejov.
Ondrej Tomčík - IPA SlovakiaOndrej TomčíkCertifikovaný Tribodiagnostik, Filter Technik Slovakia
Ondrej Tomčík spolupracuje na vývoji a výskume v oblasti filtračných technológií a v obore pôsobí už 10 rokov. Ako certifikovaný tribodiagnostik podľa ČSN EN ISO/IEC 17 024 sa venuje tribodiagnostike olejov a procesných kvapalín, pričom pre tieto účely ročne spracuje približne až tisíc vzoriek.
Tomáš Vravko - IPA SlovakiaTomáš VravkoCo-Founder & Sales Manager, AYES
Tomáš sa venuje „smart glasses“ už viac ako 5 rokov, kedy začala táto technológia nachádzať uplatnenie v najvyspelejších svetových spoločnostiach. Odvtedy nazbieral skúsenosti s implementáciou technológie vo veľkých aj menších spoločnostiach v rôznych segmentoch priemyslu. Vďaka predošlým skúsenostiam aj z iných odvetví dokáže spolu so svojím tímom dodať kompletné riešenie: od predstavenia technológie, cez analýzu využitia až po implementáciu a užívateľskú podporu.
Miroslav Tománek - IPA SlovakiaMiroslav TománekObchodný riaditeľ, BARTECH SLOVAKIA
Miroslav Tománek sa venuje riadeniu projektov spojených so zavádzaním technológie zberu a vyhodnocovania dát v procese výroby a logistiky. Cieľom týchto projektov je zabezpečenie požadovanej kvality výroby, sledovanie procesu údržby, vrátane prediktívnej údržby.
Jozef Bernáth - IPA SlovakiaJozef BernáthService manager, Robotics department, ABB
Má 18 rokov skúseností z pôsobenia v technických a riadiacich pozíciách v priemysle. Počas svojej profesionálnej kariéry sa venoval hlavne oblasti pohonov, robotiky a automatizácie. Vďaka tomu nazbieral široký rozsah skúseností v oblasti návrhu, prevádzky a diagnostiky výrobných strojov a zariadení. Momentálne zastáva pozíciu vedúceho servisu pre oblasť robotiky v spoločnosti ABB Slovensko. Voľný čas rád trávi na cestách spoznávaním nových miest, venuje sa turistike a pobytu v prírode.
Ján Rofár - IPA SlovakiaJán RofárSenior automation engineer, ai crowd
Po ukončení inžinierskeho a doktorandského štúdia pôsobil na Žilinskej univerzite ako vedecký pracovník v oblasti inteligentných výrobných systémov. Stal sa vedúcim výskumného a vedeckého laboratória ZIMS - Žilinský inteligentný výrobný systém. Jeho špecializáciou bola systémová architektúra a systémy riadenia priemyselnej výroby. Neskôr tieto skúsenosti uplatnil ako inžinier technického rozvoja na oddelení výskumu a vývoja v CEIT. Je spoluzakladateľom spoločnosti ai crowd, kde pôsobí ako riaditeľ technického rozvoja. Spolu s tímom skúsených inžinierov spolupracuje na projektoch priemyselnej automatizácie, zodpovedá za výskumné a vývojové aktivity i technický chod spoločnosti.